HABERLER

Üzerinde Yürünebilir Teras Çatı Penceresi Dxw - Tarih : 01.02.2019

HABERLER

Modern malzemeler ve gelişen teknolojik imkanların yapı sektörüne getirdiği yeniliklerden birisi olan teras çatı penceresi ürün ailesine yep yeni bir fert eklendi.

DXW teras çatı penceresinin en belirgin özellikleri güçlendirilmiş yapısı sayesinde yüksek taşıma kapasitesine ve özel kaplama malzemesi ile kaymayı önleyen yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede uygulama yapılan teras ya da düz çatı gibi alanlarda güvenlik ve konforu bir arada sunar. Kaplama malzemesi ile aynı seviyede uygulama imkanı sadece güvenli bir kullanım alanı sağlamakla kalmaz aynı zamanda mimari anlamda estetik bir görüntü sunar.

HABERLER

PENCERENİN YAPISI

DXW teras çatı penceresi geri dönüşümlü malzemelerden imal edilmesi sebebiyle çevre dostu bir üründür. Çerçevenin iç yüzünün beyaz olması ve neme karşı dayanım göstermesi pencereye her odada kullanım imkanı sağlar.

Enerji verimliği anlamında da üstün performans gösteren DXW teras çatı pencerelerinde kullanılan camın ısı geçirgenlik değerleri Ug = 0.5 m2/K düzeyinde gerçekleşmektedir.

HABERLER

ÖZELLİKLERİ

DXW teras çatı penceresinin kaymayı önleyen kaplama malzemesi sayesinde üzerinde yürünebilmesi, uygulama mahaliyle aynı seviyede olması ile estetik bir görüntü sağlaması gibi özellikleri sayesinde söz konusu alanların verimli kullanımı hususunda avantaj sağlar.

 

GÜVENLİK

Güçlendirilmiş yapısı, kaymay önleyen kaplama malzemesi, lamine dış cam gibi özellikleri sayesinde üzerinde güvenle yürüme imkanı tanır ve benzerleri arasında farklılıkları ile ön plana çıkar.

 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Teras çatı pencereleri arasında ısı kayıplarının en aza indirgendiği modellerin başında gelmektedir.

İçeriğinde yalıtım malzemesi bulunan profil yapısı enerji verimliliği değerlerini arttırmaktadır. Çift camlı seçeneğin ısı geçirgenlik değerleri Ug = 0.5 m2/K düzeyinde gerçekleşmektedir.

HABERLER

2018 “ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best" ödüllü teras çatı penceresi DXW

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

FAKRO Çatı Pencerelerinde “topSafe” Sistemi - Tarih : 04.01.2019

HABERLER

Dünya’nın önde gelen çatı penceresi üreticilerinden Fakro’nun, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı birincil öncelik olarak kabul eden anlayışının ortaya çıkardığı sistemlerden birisi olan “topSafe” ile, çatı pencereleri alanındaki güvenlik anlayışına yeni standartlar getirmiştir.

FAKRO çatı pencere ürünlerinde ihtiyaç duyulan ahşap malzeme planlı orman ekonomisi kapsamında belirlenen ormanlardan elde ediliyor. Üretim sürecinde ise içeriğinde zararlı maddeler bulunmayan çevre dostu ürünler kullanılıyor.

Sürdürülebilir enerji dengesi adına katkı sağlamayı görev edinen FAKRO çatı pencereleri ürünlerinin farklılıkları arasında; yüksek kaliteli iskandinav çamı üzerine akrilik vernik kullanımı, güvenlikli sistem (topSafe) ve geniş açıklıklarda eşsiz bir mimari çözüm sunan proSky sistemi sıralanabilir. Ürün gamının neredeyse tamamında yer alan topSafe sistemi ise çatı penceresi ürün kategorisinde en önemli özellik olarak öne çıkıyor.

HABERLER

Pencere yapısını sağlamlaştırmaya yönelik olarak geliştirilmiş topSafe sistemi, pencerenin açma girişim­lerine karşı daha dirençli olmasını sağlar. Aynı zamanda pencerenin üzerinde yürünmesi durumunda oluşabi­lecek ayak basıncı ile açılma ihtimaline karşı da koruma sağlar.

topSafe sistemi özellikleri:
- Ahşabın çatlamasını, pencere kanadının dışarı çekilmesini ya da pencere kanadının içeri itilmesini engelley­en, özel olarak şekillendirilmiş menteşeler
- Kilit sistemini güçlendiren metal eleman
- Ve herhangi bir alet aracılığıyla camın açılmasına karşı koruyan metal plak
- Temperli dış cam
- P2A Sınıfı camdan oluşur
- topSafe Sistemi FAKRO pencerelerini Avrupa anti hırsızlık sınıfı standartlarına taşımaktadır.

HABERLER

HABERLER

HABERLER

HABERLER

 


 

FAKRO YENİDEN TÜRKİYE PAZARINDA!!!

HABERLER

Dünyanın en önemli çatı penceresi üreticileri arasında gösterilen FAKRO yeniden Türkiye pazarında!

8-12 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul fuarında, 3. salonda 70m2’lik stant ile pazara hızlı bir giriş yapmıştır.

Türkiye temsilcisi Yıldırım Yalıtım ile birlikte çatı penceresi pazarındaki yerini sağlamlaştırmayı ve pazara yeni standartlar getirmeyi hedefleyen FAKRO, İstanbul fuarıyla birlikte Güvenlikli Çatı Penceresi (topSafe sistemi) gibi benzeri bulunmayan ürünlerini profesyonellerin beğenisine sunmuştur.

topSafe sistemi, Avrupa anti hırsızlık sınıfı standartlarını taşımaktadır. FAKRO söz konusu çatı penceresi grubunu sektöre tanıtan ilk firmadır.