HABERLER

Wi-fi Çatı Penceresi Rakiplerini Geride Bırakmaya Devam Ediyor!

 

Ek parça gerekmeksizin kullanışa oldukça kolay Fakro Wi-fi Çatı Penceresi kullanıcısının en sevdiği modeller arasında yerini almıştır.

 • Çatı Pencerenizi akıllı telefonunuzla kullanmanın en kolay yolu Fakro Wifi…
 • Fakro Wifi ile kumanda, duvar ünitesi, açma anahtarı gibi hiçbir ilave ürün ya da ek paket gerektirmeden doğrudan telefonunuzla Çatı Pencerenizi kumanda edebilirsiniz.
 • Türkçe menüye sahip uygulaması ile kolay kurulum avantajı sağlar.
 • Google akıllı ev sistemleri ile uyumludur.
 • Sesli komut özelliği sayesinde pencerenizi kontrol edebilirsiniz.
 • Yağmur sensörü
 • Ekstra güvenlikli, hırsızlığa karşı topSafe sistemi
 • ThermoPro teknolojisi ile yüksek enerji verimliliği sağlanır.
 • Temperli dış cam

HEMEN DETAYLI İNCELE!

 

HABERLER

HABERLER

 

HABERLER

Fakro Çatı Penceresi Rize

"Bu projenin hikayesi hayatın kendisi gibi tuhaf tesadüfleri kapsıyor.
Olsun bey geldiğinde çocukluğumuzun tamamını geçirdiğimiz şehre borcumuzu ödeme
fikriyle hayal etmeye başladım..
Doğayla iç içe kalmalıydık. O, deneyimlediğimiz eşsiz bir andı.
Sonra kendimize sorduk;
Neden olmasın?
Neden bu kadar uzaktayız, neden kendimize izin vermeyeceğiz.
Yani gerçekten bir tesadüf ve büyük bir deneyimdi.
Fakro'ya teşekkürler.
Şimdi gözyüzüne, yıldızlara, düşlerimize açılan pencerelerimiz bile var."

FAKRO

 

Çatı Merdiveni Hakkında

Evinizde çocuklarınız veya ailenizin yaşlı bireylerinin de çıkıp inebileceği güvenilirliği sağlayan çatı merdiveni tercih edeceğiniz yapı malzemesi ve zeminde tavan yüksekliğine bağlı olarak ortalama maksimuma kadar ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir. 

El ile kullanım olanağında tavanda kapalı olan çatı merdivenini kullanmak için uzanma çubuğundan faydalanarak zahmetsizce çatıya çıkış için merdiven kullanımınıza hazır hale getirebilirsiniz.

Tavana montajlanan kasanın kapağı açıldığında kapakta gizli merdiven sistemi zemine doğru uzatıldığında stil merdiven ayaklarının zemine tam olarak oturmasıyla çatı merdiveni ihtiyacınız halinde kullanıma dakikalar içerisinde hazır duruma getirilebilmektedir.

Detaylı Bilgi ve Satın Almak İçin Tıkla!

HABERLER


HABERLER

NEME DAYANIKLI MODEL

 • FTU-V-U3 Modeli
 • Yüksek kaliteli çam
 • Poliüretan kaplamalı, bakım gerektirmeyen kusursuz yüzey
 • Yüksek nem seviyesine karşı dirençli 
 • Kolay kullanım için ergonomik alttan açılım
 • Ortadan menteşeli sistem pencere kanatlarının döndürülebilmesini ve açık kalmasını sağlar.
 • Pencere kanadı yüzseksen derece döndürülebilir, güvenliği sağlamak adına kilitlenerek dış cephesinin kolay temizliğine olanak tanır.
 • Ekstra güvenlikli, hırsızlığa karşı topSafe sistemi

Detalı Bilgi İçin Tıkla!

 

Katalog ve Broşürler

 

Fakro çatı pencereleri hakkında daha detaylı bilgi için hemen katalog ve broşürleri

incele!

Katalog ve Broşürleri incelemek için tıkla!

HABERLER

Fakro Çatı Penceresi

Çatı Çıkış Kapakları

 • Kullanılmayan tavan arası bölgeler için tasarlanmıştır. Doğal gün ışığı ve havalandırma sağlamasının yanı sıra çatıya kolay erişim de sağlar.
 • WG tipi çatı ışığı penceresi, üstten menteşeli bir tasarıma sahiptir ve kanat dışa doğru açılır.
 • Sertleştirilmiş cam yapısı mekanik darbelere ve dolu tehlikesine karşı dayanıklılığı artırır. İki çeşidi mevcuttur.
 • Sertleştirilmiş tek camlı (4H)  WGT
 • Sertleştirilmiş iki camlı (4H-9-4H) WGI. Her iki bölmedeki cam ünite sertleştirilmiştir. Bu yüzden, doluya ve mekanik darbelere karşı dirençlidir.
 • Güvenlik açısından ekstra fonksiyoneldir. Kanatların istenen konumda durmasını sağlayan sabitleyici mevcuttur.

HEMEN DETAYLI İNCELE!


 

 

 

 

 

Üzerinde Yürünebilir Teras Çatı Penceresi Dxw - Tarih : 01.02.2019

HABERLER

Modern malzemeler ve gelişen teknolojik imkanların yapı sektörüne getirdiği yeniliklerden birisi olan teras çatı penceresi ürün ailesine yep yeni bir fert eklendi.

DXW teras çatı penceresinin en belirgin özellikleri güçlendirilmiş yapısı sayesinde yüksek taşıma kapasitesine ve özel kaplama malzemesi ile kaymayı önleyen yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede uygulama yapılan teras ya da düz çatı gibi alanlarda güvenlik ve konforu bir arada sunar. Kaplama malzemesi ile aynı seviyede uygulama imkanı sadece güvenli bir kullanım alanı sağlamakla kalmaz aynı zamanda mimari anlamda estetik bir görüntü sunar.

HABERLER

PENCERENİN YAPISI

DXW teras çatı penceresi geri dönüşümlü malzemelerden imal edilmesi sebebiyle çevre dostu bir üründür. Çerçevenin iç yüzünün beyaz olması ve neme karşı dayanım göstermesi pencereye her odada kullanım imkanı sağlar.

Enerji verimliği anlamında da üstün performans gösteren DXW teras çatı pencerelerinde kullanılan camın ısı geçirgenlik değerleri Ug = 0.5 m2/K düzeyinde gerçekleşmektedir.

HABERLER

ÖZELLİKLERİ

DXW teras çatı penceresinin kaymayı önleyen kaplama malzemesi sayesinde üzerinde yürünebilmesi, uygulama mahaliyle aynı seviyede olması ile estetik bir görüntü sağlaması gibi özellikleri sayesinde söz konusu alanların verimli kullanımı hususunda avantaj sağlar.

 

GÜVENLİK

Güçlendirilmiş yapısı, kaymay önleyen kaplama malzemesi, lamine dış cam gibi özellikleri sayesinde üzerinde güvenle yürüme imkanı tanır ve benzerleri arasında farklılıkları ile ön plana çıkar.

 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Teras çatı pencereleri arasında ısı kayıplarının en aza indirgendiği modellerin başında gelmektedir.

İçeriğinde yalıtım malzemesi bulunan profil yapısı enerji verimliliği değerlerini arttırmaktadır. Çift camlı seçeneğin ısı geçirgenlik değerleri Ug = 0.5 m2/K düzeyinde gerçekleşmektedir.

HABERLER

2018 “ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best" ödüllü teras çatı penceresi DXW

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

FAKRO Çatı Pencerelerinde “topSafe” Sistemi - Tarih : 04.01.2019

HABERLER

Dünya’nın önde gelen çatı penceresi üreticilerinden Fakro’nun, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı birincil öncelik olarak kabul eden anlayışının ortaya çıkardığı sistemlerden birisi olan “topSafe” ile, çatı pencereleri alanındaki güvenlik anlayışına yeni standartlar getirmiştir.

FAKRO çatı pencere ürünlerinde ihtiyaç duyulan ahşap malzeme planlı orman ekonomisi kapsamında belirlenen ormanlardan elde ediliyor. Üretim sürecinde ise içeriğinde zararlı maddeler bulunmayan çevre dostu ürünler kullanılıyor.

Sürdürülebilir enerji dengesi adına katkı sağlamayı görev edinen FAKRO çatı pencereleri ürünlerinin farklılıkları arasında; yüksek kaliteli iskandinav çamı üzerine akrilik vernik kullanımı, güvenlikli sistem (topSafe) ve geniş açıklıklarda eşsiz bir mimari çözüm sunan proSky sistemi sıralanabilir. Ürün gamının neredeyse tamamında yer alan topSafe sistemi ise çatı penceresi ürün kategorisinde en önemli özellik olarak öne çıkıyor.

HABERLER

Pencere yapısını sağlamlaştırmaya yönelik olarak geliştirilmiş topSafe sistemi, pencerenin açma girişim­lerine karşı daha dirençli olmasını sağlar. Aynı zamanda pencerenin üzerinde yürünmesi durumunda oluşabi­lecek ayak basıncı ile açılma ihtimaline karşı da koruma sağlar.

topSafe sistemi özellikleri:
- Ahşabın çatlamasını, pencere kanadının dışarı çekilmesini ya da pencere kanadının içeri itilmesini engelley­en, özel olarak şekillendirilmiş menteşeler
- Kilit sistemini güçlendiren metal eleman
- Ve herhangi bir alet aracılığıyla camın açılmasına karşı koruyan metal plak
- Temperli dış cam
- P2A Sınıfı camdan oluşur
- topSafe Sistemi FAKRO pencerelerini Avrupa anti hırsızlık sınıfı standartlarına taşımaktadır.

HABERLER

HABERLER

HABERLER

HABERLER

 


 

FAKRO YENİDEN TÜRKİYE PAZARINDA!!!

HABERLER

Dünyanın en önemli çatı penceresi üreticileri arasında gösterilen FAKRO yeniden Türkiye pazarında!

8-12 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul fuarında, 3. salonda 70m2’lik stant ile pazara hızlı bir giriş yapmıştır.

Türkiye temsilcisi Yıldırım Yalıtım ile birlikte çatı penceresi pazarındaki yerini sağlamlaştırmayı ve pazara yeni standartlar getirmeyi hedefleyen FAKRO, İstanbul fuarıyla birlikte Güvenlikli Çatı Penceresi (topSafe sistemi) gibi benzeri bulunmayan ürünlerini profesyonellerin beğenisine sunmuştur.

topSafe sistemi, Avrupa anti hırsızlık sınıfı standartlarını taşımaktadır. FAKRO söz konusu çatı penceresi grubunu sektöre tanıtan ilk firmadır.